Pora na ligowy hit. W środę gramy w Sosnowcu

To będzie starcie drugiej z trzecią aktualnie drużyną Ekstraligi. W środę o godz. 13:00 zmierzymy się na wyjeździe w zaległym spotkaniu 10. kolejki Ekstraligi z obrońcą mistrzowskiego tytułu, Czarnymi Antrans Sosnowiec. Spotkanie będzie można oglądać na klubowych kanałach naszego przeciwnika. 

W tabeli oba zespoły dzieli zaledwie jeden punkt, ale sosnowiczanki na swoim koncie mają o jeden rozegrany mecz mniej.

– Spotkają się czołowe zespoły Ekstraligi i ta jakość na pewno będzie widoczna w środowym spotkaniu. Jesteśmy w odpowiedniej formie, pomimo że mamy aż sześć kontuzjowanych zawodniczek. Te, które z nami są, przez pół roku szykowały się jednak na to, by w takim meczu wystąpić i pokazać pełnię swoich umiejętności – podkreśla trener Robert Makarewicz.

Zielono-czarne do starcia z drużyną z Sosnowca podejdą podbudowane odrobieniem wyniku i końcową wygraną 3:1 ze Sportisem KKP Bydgoszcz. Czarne natomiast będą chciały zrehabilitować się za wywalczony w samej końcówce remis z GKS Katowice.

– Myślę, że w naszej potyczce kluczowa może być przewaga mentalna. Teraz to my jesteśmy na fali, natomiast zespół Czarnych rozgrywał ostatnio nieco słabsze spotkania. Postaramy się to wykorzystać. Gramy co prawda w Sosnowcu, ale jednak mecze na wyjeździe wychodzą nam w tym sezonie lepiej niż na własnym boisku. Będziemy upatrywać w tym naszego sukcesu – dodaje Makarewicz.

Patrząc na tabelę przed sobotnim starciem z Czarnymi, nie sposób nie zauważyć, że zarówno my, jak i KKS jesteśmy liderami pod względem poszczególnych statystyk bramkowych. Nasz zespół strzela najwięcej w lidze (34 trafienia w dziesięciu meczach), a Czarni najmniej tracą – dotychczas tylko dwa gole.

Co ważne, na środowe starcie do meczowej osiemnastki wraca nasza obrończyni, Natasza Górnicka. Wypadnie z niej natomiast Roksana Ratajczyk, która zmaga się z urazem. – Żałujemy każdej piłkarki, która nie jest gotowa do gry, ale nie jest to tylko nasz problem. Roksana już w miniony weekend zagrała na własną odpowiedzialność i dała z siebie tyle, ile mogła. Mamy nadzieję, że pomoże nam jeszcze w tej rundzie. Nasza drużyna stanowi jednak monolit, a piłkarki, które wchodzą z ławki, dają ogromną jakość – kwituje szkoleniowiec.

Początek środowego starcia zaplanowano na godz. 13. Będzie je można oglądać na żywo na kanale CzarniTV w serwisie YouTube.

Najbliższy mecz Ekstraliga

Kalendarz wydarzeń

Ekstraliga
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 GKS Górnik Łęczna 11 27
2 TME UKS SMS Łódź 11 25
3 KKS Czarni Antrans Sosnowiec 10 21
4 GKS Katowice 11 20
5 AZS UJ Kraków 11 17
6 Medyk POLOMarket Konin 11 16
7 Sportis KKP Bydgoszcz 11 15
8 AP Lotos Gdańsk 11 15
9 Śląsk Wrocław 11 13
10 Tarnovia Tarnów 11 9
11 Olimpia Szczecin 11 8
12 Rekord Bielsko-Biała 10 3
CLJ
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 GKS Górnik Łęczna 9 22
2 UKS SMS Łódź 9 20
3 SWD Wodzisław Śląski 9 20
4 BTS Rekord Bielsko-Biała 8 15
5 CWKS Resovia Rzeszów 9 14
6 1 KS Ślęza Wrocław 9 14
7 UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna 8 10
8 Football Wizards 9 9
9 KS Unia Opole 9 3
10 Bronowianka Kraków 9 0