Już za dwa dni zmierzymy się w ramach 6. kolejki Orlen Ekstraligi Kobiet z KS-em Uniwersytet Jagielloński.
Jagiellonki w ubiegłym sezonie zakończyły ligowe zmagania na 1. miejscu w Orlen I lidze, gromadząc 62 punkty. W 22 spotkaniach odniosły 20 zwycięstw oraz dwa remisy. Ich bilans bramkowy wyniósł 102 zdobyte gole i 11 straconych.
Dotychczas podopieczne trenera Jakuba Sieniawskiego zanotowały 1 zwycięstwo, 2 remisy i 2 porażki.
Ostatnie bezpośrednie starcie Górnika z zespołem z Krakowa odbyło się 9 czerwca 2024 roku. Wówczas wygraliśmy na własnym terenie 4:1. Bramki dla zielono-czarnych zdobyły Roksana Ratajczyk, Julia Piętakiewicz, Jagoda Cyraniak i Katja Skupień.
Nadchodzący mecz odbędzie się w sobotę 20 września o godzinie 14:00 na boisku przy ulicy Gronostajowej 12 w Krakowie. Liczymy na Wasze wsparcie i doping w walce o kolejne ligowe punkty!
Pary 6. kolejki
Piątek, 19.09
Pogoń Dekpol Tczew – AP ORLEN Gdańsk (godz. 13:00)
Sobota, 20.09
Lech Poznań UAM – Pogoń Szczecin (godz. 11:00)
Rekord Bielsko-Biała – GROT SMS Łódź (godz. 12:00)
KS Uniwersytet Jagielloński – GKS Górnik Łęczna (godz. 14:00)
Niedziela, 21.09
Energa Stomilanki Olsztyn – Śląsk Wrocław (godz. 12:00)
Poniedziałek, 22.09
GKS Katowice – Czarni Sosnowiec (godz. 17:00)