Nasze młode zawodniczki drugie w turnieju o Puchar Prezesa LZPN

Nasze młodziczki zajęły drugie miejsce w halowym turnieju o Puchar Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Najlepszą zawodniczką zawodów została jedna z naszych piłkarek, Emilia Michalak. 

Podopieczne trenerek Agaty Siczek i Mai Osińskiej na start zawodów pokonały 1:0 Perełki Lublin. Następnie takim samym wynikiem zakończyły spotkania ze Startem Tomaszów Lubelski oraz Izabellą Puławy. Młode Górniczki w przedostatnim meczu zawodów pokonały 2:0 Legion Grabów Szlachecki, a na zakończenie zremisowały 1:1 z Suchowiczteam Wólka P.

– Pierwszy turniej w tym roku kończymy w pozytywnych nastrojach. Od Górnika Łęczna zawsze oczekuje się zajęcia pierwszego miejsca, ale dla dzieci najważniejsze jest to, by czerpać radość z gry. Dla nas natomiast ważne jest propagowanie piłki dziecięcej, szczególnie w wydaniu dziewczynek. Dla nas – trenerek – zawody były podsumowaniem codziennej pracy na treningach. Wiele aspektów w grze wyglądało dobrze, natomiast widzimy, gdzie jest pole do poprawy. Małymi kroczkami idziemy do przodu i nie zapominamy, że nasze zawodniczki wciąż są na etapie rozwoju – oceniła po zakończeniu turnieju Maja Osińska.