Dominika Kwietniewska – legenda Górnika wyróżniona

10 grudnia sekcja piłki nożnej kobiet GKS Górnik Łęczna będzie obchodzić 15-lecie istnienia.  Z tej okazji zarząd klubu wspólnie z drużyną postanowił uhonorować zawodniczkę, która broni barw naszej drużyny od początku jej działalności i jest pierwszym wyborem trenera na lewej obronie – to Dominika Kwietniewska.

Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu Dominika Kwietniewska odebrała z rąk prezesa GKS Górnik Łęczna Krzysztofa Kwiatkowskiego pamiątkową paterę ze specjalną dedykacją. Trener Piotr Mazurkiewicz wręczył swojej podopiecznej kwiaty, a do gratulacji i najlepszych życzeń złożonych Dominice przez obu panów dołączył się sztab i cała drużyna.

dominika-kwietniewska-gks-gornik-leczna

Po uroczystości poprosiliśmy Dominikę o krótki komentarz:

Jak oceniasz te 15 lat w swoim wykonaniu?
Dominika Kwietniewska: Ciężko jest oceniać samą siebie. Były zapewne lepsze, jak i gorsze momenty w ciągu tych lat. Cieszy mnie fakt, ze przez cały ten okres prawie we wszystkich meczach mogłam grać w pierwszej jedenastce, to bardzo motywuje do dalszej pracy. Patrząc na swoje statystyki, myślę, że te 15 lat mogę zaliczyć do udanych. O dokładniejszą ocenę trzeba by zapytać trenerów, którzy przez te lata ze mną pracowali.

Co najmilej wspominasz?
DK: Mam bardzo dużo dobrych wspomnień. Ciężko wybrać jedną rzecz. Za każdym razem gdy spotykam się z koleżankami, które grały ze mną w Górniku, wracamy do przeszłości i wspominamy jak to było kiedyś. Nie potrafię jednak wskazać jednego najmilszego momentu, zbyt dużo tego było.

Górnik dziś , a Górnik 15 lat temu?
DK: Można porównać Górnika do mnie. Ja 15 lat temu – początkująca zawodniczka, która chciała zacząć swoją przygodę z piłką. Trzeba było się powoli wszystkiego uczyć i poznawać świat piłki krok po kroku. Co roku zdobywa się większe doświadczenie. Sekcja kobiecej piłki w Górniku myślę, że też powstawała z dużym znakiem zapytania. Było to w Łęcznej coś nowego. Jednak efekty pracy wielu osób nie poszły na marne i możemy się cieszyć profesjonalnym klubem oraz świetną drużyną .

Kolejne 15 lat w Górniku?
DK: (śmiech) Z chęcią bym pograła jeszcze 15 lat, ale niestety nie jestem takim przypadkiem jak Benjamin Button, więc jako piłkarka nie mam na to szans.

Najbliższy mecz Ekstraliga

Kalendarz wydarzeń

Ekstraliga
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 GKS Górnik Łęczna 11 33
2 KKPK Medyk Konin 11 25
3 AZS UJ Kraków 11 24
4 KKS Czarni Sosnowiec 11 22
5 UKS SMS Łódź 11 12
6 GKS Katowice 11 22
7 MKS Olimpia Szczecin 11 15
8 AZS PWSZ Wałbrzych 11 13
9 AZS Wrocław 11 9
10 TS Mitech Żywiec 11 6
11 KKP Bydgoszcz 11 4
12 Rolnik Biedrzychowice 11 0
CLJ
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 UKS SMS Łódź 9 27
2 UKS 3 Staszówka Jelna 9 18
3 GKS Górnik Łęczna 9 18
4 SMS Resovia Rzeszów 9 18
5 KS SWD Wodzisław Śląski 9 16
6 Bronowianka Kraków 9 16
7 KS Unia Opole 9 7
8 TS ROW Rybnik Sp z o.o. 9 6
9 1 KS Ślęza Wrocław 9 5
10 KKS Zabrze 9 0