Emilia Zdunek z dubletem, Górnik pokonał AZS

GKS Górnik Łęczna lepszy w derbach Lubelszczyzny! W 7 kolejce Ekstraligi nasza drużyna pokonała na stadionie przy Al.Jana Pawła II 13 AZS Biała Podlaska 2:0. Obie bramki w derbowym spotkaniu zdobyła Emilia Zdunek, która mogła nawet skompletować hat-trick, jednak jej strzał z rzutu karnego obroniła bramkarka gości Aleksandra Brzezina.

Górnik w ataku, AZS za podwójną gardą

Od początku rywalizacji „Górniczki” były stroną przeważającą, długimi momentami zamykały rywalki na ich połowie. Dwie dobre okazję do zdobycia gola miała Anna Sznyrowska, jednak na jej drodze stanęła dobrze dysponowana Aleksandra Brzezina. W 17 minucie piłkę z lewego skrzydła dośrodkowała Ewelina Kamczyk, futbolówkę strąciła Sznyrowska, a z bliskie odległości do siatki wpakowała ją Emilia Zdunek i „Górniczki” mogły się cieszyć z prowadzenia. W kolejnych minutach na bramkę rywali strzelały Kamczyk, Sznyrowska i Marlena Hajduk, jednak mimo kilku dogodnych okazji do przerwy wynik nie uległ już zmianie. 

Komplet punktów zostaje w Łęcznej

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nasze zawodniczki raz po raz zagrażały bramce rywali, a AZS czekał na swoje okazję po kontratakach. Po jednej z nich rywalki mogły doprowadzić do wyrównania, na szczęście na wysokości zadania stanęła Klaudia Kowalska i oddaliła zagrożenie. W 59 minucie boisko opuściła Agnieszka Jędrzejewicz, a jej miejsce zajęła Weronika Zawistowska. Młoda piłkarka zniosła spore ożywienia w ofensywne poczynania naszego zespołu, a mimo to na tablicy nadal widniał wynik 1:0.

Na dwadzieścia minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry piłkę ręką we własnym polu karnym zagrała jedna z zawodniczek AZS-u, a prowadząca spotkanie Diana Czerska-Kurek wskazała na jedenasty metr. Piłkę na „wapnie” ustawiła sobie Zdunek, ale niestety z jej strzałem poradziła sobie Brzezina. W kolejnych minutach nasze piłkarki stworzyły sobie jeszcze kilka świetnych okazji do zdobycia gola, a bliskie szczęścia były Kamczyk, Sznyrowska i wprowadzona kilka minut wcześniej na plac gry Dżesika Jaszek, która z ostrego kąta trafiła w słupek.

W 77 minucie po raz kolejny z dobrej strony na skrzydle pokazała się dwójka Dominika Kwietniewska – Kamczyk. Po dwójkowym rozegraniu skrzydłowa reprezentacji Polski posłała futbolówkę w okolice jedenastego metra, a całą akcję celnym strzałem zakończyła Zdunek i GKS Górnik Łęczna mógł się cieszyć ze zdobycia drugiego gola. Ostatecznie nasza drużyna pokonała lokalnego rywala 2:0 i z kompletem zwycięstw na koncie zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli.

 

GKS Górnik Łęczna – AZS Biała Podlaska 2:0 (1:0)

Emilia Zdunek 17, 77

 

Górnik: Kowalska – Dyguś, Hajduk, Górnicka, Kwietniewska, Marszewska (Jaszek 64), Grzywińska, Kamczyk (Noras 88), Zdunek, Jędrzejewicz (Zawistowska 59), Sznyrowska (Parczewska 83)

AZS: Brzezina – Sosnowska, Kuciewicz, Edel, Michalska, Wołos, Cieśla, Gąsieniec, Kusiak (Niedbała 83), Mikołajczak (Milewska 59), Wiatrzyk (Puk 60)

Najbliższy mecz Ekstraliga

Najbliższy mecz CLJ

Kalendarz wydarzeń

Ekstraliga
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 GKS Górnik Łęczna 12 34
2 KKPK Medyk Konin 12 25
3 KKS Czarni Sosnowiec 12 25
4 AZS UJ Kraków 11 24
5 UKS SMS Łódź 12 23
6 GKS Katowice 12 22
7 MKS Olimpia Szczecin 12 18
8 AZS PWSZ Wałbrzych 12 16
9 AZS Wrocław 12 12
10 TS Mitech Żywiec 12 6
11 KKP Bydgoszcz 12 4
12 Rolnik Biedrzychowice 11 0
CLJ
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 UKS SMS Łódź 10 30
2 GKS Górnik Łęczna 10 21
3 SMS Resovia Rzeszów 10 21
4 KS SWD Wodzisław Śląski 9 16
5 Bronowianka Kraków 9 16
6 UKS 3 Staszówka Jelna 10 15
7 KS Unia Opole 10 10
8 TS ROW Rybnik Sp z o.o. 9 6
9 1 KS Ślęza Wrocław 9 5
10 KKS Zabrze 10 0