Oficjalna strona

GKS Górnik Łęczna Mistrz Polski 2017/2018

Piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały w szlagierowym spotkaniu ostatniej kolejki Ekstraligi KKPK Medyk Konin 3:2. Dwie bramki dla naszej drużyny zdobyła Emilia Zdunek, a jedno trafienie dołożyła Gabriela Grzywińska. Bezpośrednio po niedzielnym spotkaniu odbyła się oficjalna koronacja naszej drużyny na Mistrza Polski 2017/2018.

Rywalizacja na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 toczyła się niczym walka bokserska cios za cios. Najpierw pięknym strzałem wynik spotkania otworzyła Gabriela Grzywińska, do wyrównania doprowadziła Patrycja Balcerzak, a w końcówce pierwszej części spotkania na prowadzenie gości wyprowadziła Natalia Chudzik.

Po zmianie stron nasza drużyna zaatakowała jak na Mistrza Polski przystało. Emilia Zdunek w 63 i 89 minucie skutecznie wykorzystała rzut karny i jej dublet finalnie zapewnił „Górniczkom” zwycięstwo, które dodatkowo osłodziło koronację naszej drużyny na Mistrza Polski.

Ceremonia rozpoczęła się 10 minut po zakończeniu meczu, a przewodził jej prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej i przewodniczący ds. Piłkarstwa Kobiecego PZPN Zbigniew Bartnik, który wręczył naszej drużynie złote medale i puchar. Oprócz prezesa Bartnika pamiątkowe upominki naszej drużynie wręczyli Burmistrz Miasta Łęczna Teodor Kosiarki i prezes Górnik Łęczna S.A. Veljko Nikitović.

GKS Górnik Łęczna – KKPK Medyk Konin 3:2 (1:2)

Gabriela Grzywińska 21, Emila Zdunek 63(k), 89(k) – Patrycja Balcerzak 25, Natalia Chudzik 45(k)

Górnik: Kowalska – Dyguś, Górnicka, Guściora, Jelencić (Zawistowska 56) – Grabowska, Matysik, Grzywińska, Zdunek, Kamczyk- Jędrzejewicz (Materek 79)

Medyk: Dolan – Łasicka, Slavcheva, Chudzik, Gawrońska, Pakulska, Olejniczak, Sałata, N. Zając, Sikora (A. Zając 90), Balcerzak (Kaletka 72)