KARUZELA TRANSFEROWA – CZAS START

Ofensywa transferowa Górnika Łęczna! Kontrakty z klubem podpisało pięć nowych zawodniczek.

Górnik Łęczna rozpoczyna ofensywę transferową. Tylko w sobotę kontrakty z ekipą mistrzyń Polski podpisało pięć nowych zawodniczek: Roksana Ratajczyk, Dominika Dereń, Marcjanna Zawadzka, Oliwia Rapacka i Julita Głąb. Wszystkie związały się z zielono-czarnymi dwuletnimi kontraktami.
Pierwsza z piłkarek, 21-letnia napastniczka i czterokrotna reprezentantka Polski, Roksana Ratajczyk, do Łęcznej przenosi się z ósmej drużyny minionego sezonu Ekstraligi, Olimpii Szczecin, której była kapitanem. W 11 meczach ostatniej kampanii Ratajczyk zdobyła dla swojego zespołu łącznie sześć bramek.
– Bardzo się cieszę z podpisania kontraktu z zespołem mistrza Polski. Długo czekałam na zmianę klubu i myślę, że robię duży krok naprzód. Wierzę, że w Górniku rozwinę się jako piłkarka. Zamierzam walczyć o pierwszy skład i pomóc drużynie w zdobyciu kolejnego mistrzostwa, a także awansie do Ligi Mistrzyń – mówi Roksana Ratajczyk.

Kolejne cztery zawodniczki, które w sobotę podpisały kontrakty z ekipą z Łęcznej to pomocniczka i mistrzyni Europy do lat 17 z 2013 roku, Dominika Dereń, obrończyni Marcjanna Zawadzka, napastniczka Oliwia Rapacka oraz skrzydłowa Julita Głąb. Wszystkie na Lubelszczyznę przeniosą się z AZS PWSZ Wałbrzych, a więc zespołu, który, mimo pewnego utrzymania, przed startem nowego sezonu prawdopodobnie wycofa się z rozgrywek Ekstraligi.- Oferta z Górnika sprawiła mi wiele radości, tym bardziej że nie wróciłam jeszcze do pełni formy po kontuzji. Mam nadzieję, że szybko zaaklimatyzuję się w nowej drużynie, a na boisku pokażę, na co mnie stać. Wierzę, że w kolejnym sezonie wspólnie odniesiemy wiele sukcesów – zaznacza Dominika Dereń.- Jestem bardzo zadowolony z tych transferów. Każdy, kto obserwuje polską ligę, wie, jakie te zawodniczki mają umiejętności i jestem przekonany, że podniosą poziom sportowy Górnika Łęczna. Mam nadzieję, że dzięki możliwości gry w zespole mistrza Polski jeszcze bardziej rozwiną swój talent – komentuje zaś szkoleniowiec zielono-czarnych Piotr Mazurkiewicz.

Oprócz zakontraktowanych dziś zawodniczek, w najbliższych dniach do Górnika powinna dołączyć także reprezentantka Polski do lat 17 i jedna z najzdolniejszych zawodniczek młodego pokolenia, Natalia Wróbel, która do Łęcznej przeniesie się z AZS UJ Kraków.

Dodatkowo swoje kontrakty z Górnikiem przedłużyły już kluczowe w ostatnich sezonach piłkarki, czyli stoperka i kapitan zespołu Natasza Górnicka, bramkarka Anna Palińska, obrończynie Agata Guściora i Kinga Niedbała, a także pomocniczka Klaudia Lefeld. Na ostatniej prostej jest też przedłużenie kontraktu z Patricią Hmirovą, która do GKS przeniosła się przed rokiem z Czarnych Sosnowiec. W klubie pozostanie też królowa strzelczyń Ekstraligi, Ewelina Kamczyk.

Jeśli natomiast chodzi o ubytki, to wiadomo, że w kolejnym sezonie w zielono-czarnych barwach nie zobaczymy już Sylwii Matysik. Popularna „Matys” podpisała bowiem kontrakt z klubem niemieckiej Frauen Bundesligi, Bayerem 04 Leverkusen. Do francuskiego FC Fleury 91 ma się zaś przenieść inny filar ofensywy łęcznianek, czyli Dominika Grabowska.

źródło : https://kurierlubelski.pl

Najbliższy mecz Ekstraliga

Najbliższy mecz CLJ

Kalendarz wydarzeń

Ekstraliga
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 GKS Górnik Łęczna 12 34
2 KKPK Medyk Konin 12 25
3 KKS Czarni Sosnowiec 12 25
4 AZS UJ Kraków 11 24
5 UKS SMS Łódź 12 23
6 GKS Katowice 12 22
7 MKS Olimpia Szczecin 12 18
8 AZS PWSZ Wałbrzych 12 16
9 AZS Wrocław 12 12
10 TS Mitech Żywiec 12 6
11 KKP Bydgoszcz 12 4
12 Rolnik Biedrzychowice 11 0
CLJ
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 UKS SMS Łódź 10 30
2 GKS Górnik Łęczna 10 21
3 SMS Resovia Rzeszów 10 21
4 KS SWD Wodzisław Śląski 9 16
5 Bronowianka Kraków 9 16
6 UKS 3 Staszówka Jelna 10 15
7 KS Unia Opole 10 10
8 TS ROW Rybnik Sp z o.o. 9 6
9 1 KS Ślęza Wrocław 9 5
10 KKS Zabrze 10 0