Oficjalna strona

Mistrzynie Polski wróciły na zwycięską ścieżkę

W spotkaniu 24 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały na stadionie w Świdniku AZS PWSZ Wałbrzych 3:2 i zrobiły ważny krok w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu. Drużynę po raz pierwszy po blisko 2 miesięcznej przerwie poprowadził Piotr Mazurkiewicz

Mistrzynie Polski pokonały Wałbrzych 3:2

W pierwszych minutach rywalizacji w Świdniku lepsze wrażenie sprawiały przyjezdne, które dłużej utrzymywały się przy piłce i raz po raz starały się zagrozić naszej bramce. „Górniczki” powoli odzyskiwały przewagę na boisku, czego efektem była zdobyta bramka. W 35 minucie Ewelina Kamczyk zagrała krosowe podanie, futbolówkę opanowała Dominika Grabowska, która dograła w pole karne, a tam przytomnie zachowała się Gabriela Grzywińska, która otworzyła wynik spotkania. W kolejnych minutach mistrzynie Polski wypracowały sobie dogodne okazję do zdobycia kolejnych bramek, a bliskie szczęścia były Kamczyk i Alicja Materek.

Kilka chwil po zmianie stron mogliśmy się cieszyć z drugiego gola. Futbolówkę w pole karne dośrodkowała Dominika Grabowska,  a interweniująca Katarzyna Rozmus skierowała piłkę do własnej bramki. Niestety po zdobyciu drugiego gola w nasze szeregi wkradł w moment dekoncentracji, co wykorzystały piłkarki z Wałbrzycha, a do siatki trafiła Klaudia Fabova. W 54. minucie na boisku zameldowała się po 5 tygodniowej przerwie Emilia Zdunek, która razem z Patrycją Balcerzak uspokoiła grę w środku pola i napędzała kolejne akcję. Rozpędzające się z minuty na minutę „Górniczki” ruszyły do ataku, a dobre okazję do zdobycia trzeciego gola miały Grabowska, Kamczyk i Balcerzak, jednak w decydujących momentach zabrakło im dokładności.

Emocji nie brakowało do ostatniej sekundy spotkania. W 84. minucie błąd defensywny gości wykorzystała Krystyna Sikora, która przejęła futbolówkę i wpakowała ją do pustej bramki. W doliczonym czasie gry po błędzie naszej defensywy do siatki trafiła Klaudia Miłek. Ostatecznie Górnik pokonał Wałbrzych 3:2 i zrobił kolejny krok w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu.

GKS Górnik Łęczna – AZS PWSZ Wałbrzych 3:2 (1:0)

Grzywińska 35, Rozmus 47 (s), Sikora 84 – Fabova 51, Miłek 90

Górnik: Kowalska – Jelencić, Górnicka, Grec, Dyguś, Matysik, Balcerzak, Kamczyk, Grzywińska, Grabowska (Sikora 74), Materek (Zdunek 54)

AZS: Sapor – Mesjasz, Fabova, Kędzierska, Rędzia (Ostrowska 79), Miłek, Kuciewicz, Rapacka, Zawadzka, Szewczuk, Rozmus (Głowacka 89)