Oficjalna strona

Mistrzynie Polski zremisowały w Łodzi

W ostatnim wyjazdowym spotkaniu w sezonie piłkarki GKS Górnik Łęczna zremisowały w Łodzi z SMS 2:2. „Górniczki” do 76 minuty przegrywały 2:0, mimo to udało im się doprowadzić do wyrównania. Teraz mistrzynie Polski czeka mecz z KKS Czarni Sosnowiec, który zostanie rozegrany 1 czerwca o godzinie 16:00 w Parczewie.

Już pierwsze minuty rywalizacji w Łodzi pokazały jaką taktykę na sobotnie spotkanie ułożyli trenerzy obu drużyn. „Górniczki” dłużej utrzymywały się przy piłce, a SMS raz po raz wyprowadzał groźne kontrataki. W 23 minucie po szybkiej akcji prawą stroną do piłki dopadła Kinga Molenda i strzałem z ostrego kąta umieściła piłkę w siatce. Nasza zawodniczki próbowały odpowiedzieć, jednak w decydujących momentach zabrakło im dokładności.

Niestety druga połowa również rozpoczęła się od straty gola, a kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisała się Ada Achcińska. Mimo utraty dwóch goli mistrzynie Polski nie zamierzały się poddawać. W 76 minucie rzut wolny po dynamicznej akcji wywalczyła Weronika Zawistowska, gola ze stojącej na 17 metrze piłki strzeliła Gabriela Grzywińska. W końcówce spotkania ustawiona na prawej stronie Krystyna Sikora dośrodkowała w pole karne, a Alicja Materek doprowadziła do wyrównania.

Ostatecznie „Górniczki” zremisowały w Łodzi 2:2, a przed dwa spotkania, które zdecydują o zdobyciu mistrzostwa Polski – 1 czerwca w Parczewie z KKS Czarni Sosnowiec i 8 czerwca w Łęcznej z KKPK Medyk Konin.

UKS SMS Łódź – GKS Górnik Łęczna 2:2 (1:0)

Molenda 23, Achcińska 55 – Grzywińska 76, Materek 89

SMS: Szperkowska – Dragunowicz, Zubchyk, Konat, Kurzawa, Zbyrad, Sokołowska (Zieniewicz 67), Achcińska (Parczewska 85), Glinka (Karczewska 70), Filipczak (Enjo 90), Molenda

Górnik: Kowalska – Dyguś, Górnicka, Grec (Zawistowska 46), Jelencić, Matysik, Balcerzak, Grabowska (Grabowska 69), Kamczyk (Sikora 63), Zdunek, Grzywińska