Oficjalna strona

Newsy

Zdunek i Rozner na podium

W niedzielę na kortach tenisowych w Lublinie odbył się trzeci turniej dziecięcy z cyklu „Gigatennis Sklep Tenisowy Kids Cup”, na którym nie mogło zabraknąć zawodników GKS Górnik Łęczna. Stefan Zdunek triumfował w kategorii czerwonej, został również sklasyfikowany na trzecim miejscu w kategorii pomarańczowej. Trzecie miejsce w kategorii czerwonej zajął natomiast Adam Rozner.

Tenis ziemny

Najlepszy trener, najlepsza piłkarka i cztery wyróżnione „Górniczki”

Polski Związek Piłkarzy ogłosił wyniki V edycji plebiscytu Piłkarki Wybierają. W „Jedenastce Ekstraligi 2017” znalazły się cztery piłkarki GKS Górnik Łęczna Natasza Górnicka, Emilia Zdunek, Dominika Grabowska i Ewelina Kamczyk. Miano najlepszego trenera ligi w 2017 otrzymał Piotr Mazurkiewicz, a najlepszą piłkarką Ekstraligi poprzedniego roku została wybrana Kamczyk.

Tak wygląda pełna „Jedenastka Ekstraligi 2017” wybrana przez piłkarki grające na tym poziomie:

Anna Szymańska (KKPK Medyk Konin/KKS Czarni Sosnowiec)

Małgorzata Mesjasz (AZS PWSZ Wałbrzych), Natasza Górnicka (GKS Górnik Łęczna),… Czytaj dalej

Dwie nagrody „Górniczek” w 56 Plebiscycie Kuriera Lubelskiego

W ostatni piątek w Atelia Banquet & Catering Centre podczas Balu Mistrzów Sportu, zostały ogłoszone wyniki 56. Plebiscytu Kuriera Lubelskiego na Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców. GKS Górnik Łęczna został wyróżniony w dwóch kategoriach: Drużyna Roku 2017 i Sportowiec Roku.

Prowadzący 56 Plebiscyt Kuriera Lubelskiego dziennikarz telewizji Polsat Marcin Feddek najpierw zaprosił na scenę trenera GKS Górnik Łęczna Piotra Mazurkiewicza, który odebrał statuetkę dla Najlepszej Drużyny Roku 2017. W tej kategorii oprócz wicemistrzyń Polski wyróżnieniu zostali również… Czytaj dalej

„Górniczki” wznawiają treningi

W poniedziałek 8 stycznia po blisko miesięcznej przerwie do treningów wracają piłkarki GKS Górnik Łęczna. Wicemistrzynie Polski czeka trzy tygodnie intensywnych przygotowań na własnych obiektach, po których przyjdzie czas na wyjazd na towarzyski turniej do Poczdamu.

GKS Górnik Łęczna foto: Paula Duda

Piłkarki GKS Górnik Łęczna w pierwszym etapie przygotowań będą trenować na własnych obiektach, gdzie do dyspozycji mają dwa boiska treningowe z naturalną nawierzchnią, boisko ze sztuczną nawierzchnią, a także halę sportową i siłownie. Dodatkowo trener Piotr Mazurkiewicz planuje rozegranie kilku meczy sparingowych, … Czytaj dalej

Zwycięski debiut Oleksiejczuka w UFC

Zawodnik GKS Górnik Łęczna Michał Oleksiejczuk zaliczył zwycięski debiut w UFC! Podczas gali w Las Vegas Oleksiejczuk pokonał jednogłośnie na punkty Khalila Rountree.

Michał Oleksiejczuk obronił pas TFL

Michał Oleksiejczuk foto by Paweł Bieleń/krasnik24.pl

W pierwszych minutach rywalizacji stroną dominującą był pochodzący z Las Vegas Amerykanin, jednak w miarę upływu czasu Oleksiejczuk odzyskiwał kontrolę nad walką i spokojnie punktował swojego przeciwnika. Dodatkowo trenujący w barwach GKS Górnik Łęczna zaliczył kilka skutecznych obaleń, czym zyskał na kartach sędziów punktowych, którzy jednogłośnie przyznali zwycięstwo Polakowi w stosunku 30:27.

Za nami ostatni turniej kadetów w 2017 roku

Za nami ostatni w 2017 roku turniej kadetów rozegrany na hali sportowej GKS Górnik Łęczna, w którym udział wzięło 6 tenisistów naszego klubu. Najlepsza indywidualnie okazała się Martyna Chołast, która w turnieju indywidualnym Pań zajęła 4 miejsce.

Oprócz sklasyfikowanej na 4 miejscu w turnieju pań Chołast udział w zawodach wzięły również Zuzanna Sobolewska, Natalia Nowak i Natalia Bzowska, które zajęły kolejno 6, 7 i 8 miejsce. W turnieju panów wystartowało dwóch przedstawicieli GKS Górnik Łęczna. Kacper Wronka zajął miejsce… Czytaj dalej

Piotr Mazurkiewicz: Wiedziałem, że tego meczu nie przegramy

Koniec roku to idealny moment na podsumowanie minionych 12 miesięcy, dlatego o kilka słów komentarza po rundzie jesiennej pokusił się trener GKS Górnik Łęczna Piotr Mazurkiewicz, który jest zadowolony z progresu swoich zawodniczek i kierunku w którym zmierza klub.

Jakub Witek: Przygotowania do nowego sezonu po raz kolejny rozpoczęły się od małej rewolucji kadrowej, można powiedzieć, że w Górniku to już norma?

Piotr Mazurkiewicz: Przewietrzenie szatni jest czymś zupełnie normalnym. Zależało mi przede wszystkim, aby utrzymać trzon zespołu i… Czytaj dalej

Świąteczne spotkanie tenisistów GKS Górnik Łęczna

W czwartkowe popołudnie w klubowej kawiarni GKS Górnik Łęczna odbyło się świąteczne spotkanie sekcji tenisa ziemnego. Na uroczystej Wigilii stawili się zawodnicy, trenerzy, nie mogło również zabraknąć przedstawiciela zarządu i kierownika sekcji tenisa ziemnego Cezarego Wójcika.

GKS Górnik Łęczna

Świąteczne spotkanie rozpoczęło się od powitania wszystkich gości przybyłych na spotkanie. W dalszej kolejności przyszedł czas na docenienie trudu i pracy wkładanego przez wszystkich zawodników i zawodniczki w każdy trening i każde zawody, w których wystartowali. Następnie specjalne wyróżnienia od trenerów i zarządu… Czytaj dalej

Dobre wyniki młodych tenisistów na turnieju w Puławach

W dniu wczorajszym w Puławach rozegrany został turniej krasnali, w którym wystartowali młodzi tenisiści GKS Górnik Łęczna. Stefan Zdunek zajął trzecie miejsce w kategorii pomarańczowej i czerwonej, Gustaw Zdunek uplasował się na trzeciej pozycji w kategorii niebieskiej, a na piątym miejscu w kategorii czerwonej sklasyfikowany został Adam Rozner.