Oficjalna strona

Newsy

Mistrzynie Polski wróciły na zwycięską ścieżkę

W spotkaniu 24 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały na stadionie w Świdniku AZS PWSZ Wałbrzych 3:2 i zrobiły ważny krok w kierunku obrony mistrzowskiego tytułu. Drużynę po raz pierwszy po blisko 2 miesięcznej przerwie poprowadził Piotr Mazurkiewicz

Mistrzynie Polski pokonały Wałbrzych 3:2

W pierwszych minutach rywalizacji w Świdniku lepsze wrażenie sprawiały przyjezdne, które dłużej utrzymywały się przy piłce i raz po raz starały się zagrozić naszej bramce. „Górniczki” powoli odzyskiwały przewagę na boisku, czego efektem była zdobyta bramka. W 35 minucie Ewelina Kamczyk… Czytaj dalej

Udany turniej skrzatów na kortach przy ulicy Bogdanowicza

W ostatni weekend na kortach przy ulicy Bogdanowicza w Łęcznej został rozegrany tenisowy turniej skrzatów, w którym wystartowało ponad 20 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Wśród Pań na triumfowała Izabela Kawalec, a kolejne miejsca zajęły Wiktoria Chmielewska i Roksana Kapuścińska. W rywalizacji Panów najlepszy okazał się Eryk Łabędź, a kolejne miejsca zajęli Mikołaj Baszak i Antoni Szary.

Górniczki przegrały w Katowicach

W spotkaniu 23 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna przegrały na wyjeździe z GKS Katowice 0:1, a gola na wagę zwycięstwa zdobyła w 17 minucie Agata Sobkowicz. To druga ligowa porażka „Górniczek” z rzędu.

GKS Górnik Łęczna

Trapione przez kontuzje piłkarki GKS Górnik Łęczna nie mogą wrócić do swojej najwyższej dyspozycji. Mistrzynie Polski przegrały trzeci mecz z rzędu. Tym razem „Górniczki” przegrały wyjazdową rywalizację w Katowicach 1:0, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobyła Agata Sobkowicz. Niestety nasza drużyna… Czytaj dalej

Mistrzynie Polski zagrają w Świdniku i Parczewie

Piłkarki GKS Górnik Łęczna najbliższe dwa domowe spotkania rozegrają na stadionie w Świdniku i Parczewie. W ten sposób mistrzynie Polski będą promować kobiecy futbol na Lubelszczyźnie.

Stadion GKS Górnik Łęczna będzie służył uczestnikom piłkarskich Mistrzostw Świata U-20 jako baza treningowa. Z tego powodu piłkarki naszego klubu swoje dwa najbliższe ligowe spotkania rozegrają kolejno w Świdniku i Parczewie. Mistrzynie Polski wrócą na swój obiekt 8 czerwca na mecz ostatniej kolejki Ekstraligi kobiet z KKPK Medyk Konin.

GKS Górnik Łęczna - AZS PWSZ Wałbrzych

GKS Górnik Łęczna - KKS Czarni Sosnowiec

Młodzi tenisiści rywalizowali w Łęcznej

W ostatni weekend na otwartych kortach GKS Górnik Łęczna odbył się turniej tenisowy Łęczna Cup. Rywalizacja dziewcząt i chłopców toczyła się w trzech kategoriach. Po raz kolejny na duże słowa uznania zasłużyli Stefan i Gustaw Zdunek. Prócz nich z dobrej strony pokazała się również Alicja Mełgieś.

„Górniczki” odpadły z Pucharu Polski

Niestety piłkarki GKS Górnik Łęczna nie obronią Pucharu Polski. W rozegranym dziś półfinale tych rozgrywek nasze zawodniczki przegrały na wyjeździe z KKPK Medyk Konin 1:2 i pożegnały się z krajowym pucharem.

GKS Górnik Łęczna Puchar Polski 2018

Piłkarki GKS Górnik Łęczna dobrze weszły w mecz i już po 12 minutach mogły się cieszyć z prowadzenia. Piłkę po błędzie defensywy Medyka przejęła Ewelina Kamczyk, a do siatki trafiła Alicja Materek. Niestety kilka minut później na tablicy wyników ponownie widniał remis, a do… Czytaj dalej

Młode „Górniczki” w najlepszej 8 w Polsce

Piłkarki GKS Górnik Łęczna U-12 znalazły się w najlepszej 8 podczas XIX edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. „Górniczki” były bliskie awansu do najlepszej czwórki turnieju.

Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

We wtorek młode piłkarki GKS Górnik Łęczna zapewniły sobie awans do fazy pucharowej turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W środę „Górniczki” zmierzyły się w ćwierćfinale z finalistą turnieju Beniaminkiem Profbud Krosno i były o krok od awansu. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem… Czytaj dalej

Młode „Górniczki” już w Warszawie, czas na finał o Puchar Tymbarku

Trener Natasza Górnicka i młode piłkarki GKS Górnik Łęczna są już w Warszawie, gdzie już jutro zostanie rozegrana faza grupowa XIX edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna U-12 trafiły do grupy „P”, w której oprócz naszej drużyny znalazły się również Błękitne Wejherowo, KS Ślęza Wrocław i Lech Poznań FA. Rywalizacja rozpocznie się jutro od godziny 10:00 na bocznych boiskach Legii Warszawa i potrwa do czwartku, kiedy to na stadionie PGE Narodowy… Czytaj dalej

Czarni wygrali w Łęcznej

W meczu kończącym rywalizację w rundzie zasadniczej sezonu 2018/2019 piłkarki GKS Górnik Łęczna przegrały na własnym stadionie z Czarnymi Sosnowiec 1:2. To pierwsza porażka Mistrzyń Polski w obecnym sezonie.

Rywalizacja mistrza z wicemistrzem Polski rozpoczęła się od ataków z obu stron. Najpierw do siatki trafiły „Górniczki”. Futbolówkę w pole karne dośrodkowała Dominika Grabowska, głową skontrowała ją Agata Guściora, a do siatki trafiła będąca na pozycji spalonej Gabriela Grzywińska. W odpowiedzi w doskonałej sytuacji znalazła się Dżesika Jaszek, której strzał… Czytaj dalej