Oficjalna strona

Newsy

Młodzi tenisiści rywalizowali w turnieju Łęczna Cup

W ostatni weekend na hali widowiskowo-sportowej GKS Górnik Łęczna został rozegrany halowy turniej w tenisie ziemnym „Łęczna Cup”. Młodzi zawodnicy rywalizowali w kategorii krasnali.

Zwycięstwo w kategorii zielonej odniósł Stefan Zdunek, w pomarańczowej triumfował Krystian Łagan. Z dobrej strony pokazali się również Gustaw Zdunek i Alicja Mełgieś, którzy skończyli rywalizację na podium.

Mistrzynie Polski zagrały na 6

W spotkaniu 17 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały na wyjeździe TS Mitech Żywiec 6:1. Po 17 seriach gier Mistrzynie Polski mają 5 punktów przewagi nad drugim w tabeli Medykiem Konin.

Wyjazdowa rywalizacja rozpoczęła się od szybkich ataków „Górniczek”, które wyszły na prowadzenie w 12 minucie kiedy to drogę do siatki rywali strzałem z pola karnego znalazła Gabriela Grzywińska. Kilka minut później w dobrej sytuacji po podaniu Alicji Dyguś znalazła się Sylwia Matysik,… Czytaj dalej

Mecz Polska – Włochy z loży VIP? Teraz to możliwe!

Lubelski Związek Piłki Nożnej przygotował ofertę specjalną dla firm i instytucji, których przedstawiciele będą chcieli w komfortowych warunkach obejrzeć mecz Polska – Włochy, który odbędzie się 5 kwietnia br. (piątek) o godzinie 18:00 na Arenie Lublin.

Po zajęciu drugiego miejsca w prestiżowym turnieju Algarve Cup reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet przyjedzie do Lublina, aby zmierzyć się w towarzyskim starciu z reprezentacją Włoch.

Lubelski Związek Piłki Nożnej daje możliwość obejrzenia tego wyjątkowego spotkania w komfortowych warunkach.

WŁASNA LOŻA VIP TO:… Czytaj dalej

Kanonada w Krakowie! „Górniczki” rozbiły AZS

W zaległym spotkaniu 15 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna rozbiły AZS UJ Kraków 10:0! Dzięki temu zwycięstwu Mistrzynie Polski powiększyły przewagę nad drugim w tabeli Medykiem Konin do 5 punktów.

Rywalizacja w Krakowie rozpoczęła się od mocnego uderzenia „Górniczek”. Już w 4 minucie w sytuacji sam na sam znalazła się Dominika Grabowska, która pewnym strzałem umieściła piłkę w siatce. Po półgodzinie gry wynik spotkania podwyższyła Emilia Zdunek, która pewnym strzałem wykorzystała rzut karny. Emocje w meczu ostatecznie zabiła Weronika… Czytaj dalej

Remis z SMS Łódź, strzelały tylko „Górniczki”

W meczu 16 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna po raz drugi w tym sezonie straciły ligowe punkty. Mistrzynie Polski zremisowały na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 z UKS SMS Łódź 2:2. Co zaskakujące wszystkie bramki w niedzielnym spotkaniu zdobyły piłkarki naszego klubu.

W pierwszych minutach spotkania kibice oglądający rywalizację na stadionie przy Alei Jana Pawła II 13 byli świadkami szarpanej gry z obu stron. W 15 minucie lewą stroną ruszyła Nikola Karczewska,… Czytaj dalej

Ruszyła sprzedaż biletów na mecz Polska – Włochy na Arena Lublin

Lubelski Związek Piłki Nożnej poinformował dziś o rozpoczęciu sprzedaży biletów na mecz Polska – Włochy. „Biało-Czerwone” zmierzą się ze „Squadre Azzurra” 5 kwietnia na Arena Lublin.

Lubelski Związek Piłki Nożnej informuje, iż w dniu dzisiejszym rozpoczęła się sprzedaż biletów na mecz kobiecej reprezentacji Polski z Włochami. Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia br. (piątek) o godzinie 18:00 na Arenie Lublin.  To pierwsze w historii starcie Polek w stolicy województwa lubelskiego.

Bilety w cenie 5 zł i 10 zł sprzedawane… Czytaj dalej

Czas na awans Polek na Mistrzostwa Europy!

Reprezentacja Polski poznała rywalki, z którymi przyjdzie im się zmierzyć w eliminacjach do Mistrzostw Europy Anglia 2021. Polki trafiły do grupy D, a ich przeciwniczkami w walce o wyjazd na Euro będą Hiszpania, Czechy, Mołdawia i Azerbejdżan.

Piłkarska reprezentacja Polski

Losowanie Mistrzostw Europy odbyło się w szwajcarskim Nyonie. Podopieczne Miłosza Stępińskiego trafiły do grupy D. Los przydzielił reprezentacji Polski wymagających rywali, którymi bez wątpienia są Hiszpania, Czechy, Mołdawia i Azerbejdżan.

Uważam, że trafiłyśmy na fajne drużyny,… Czytaj dalej

Dzień otwarty w Szkole Mistrzostwa Sportowego Górnik Łęczna

Już 9 marca kolejny dzień otwarty Szkoły Mistrzostwa Sportowego Górnika Łęczna.

Serdecznie zapraszamy chłopców i dziewczęta z roczników 2002 – 2005 na trening podczas którego można będzie sprawdzić w jakich warunkach trenują uczniowie SMS Górnik Łęczna, oraz poznać bliżej ofertę sportową i edukacyjną szkoły.

Aby wziąć udział w dniu otwartym prosimy o wypełnienie poniższego formularza.

„Górniczki” wywalczyły awans w samej końcówce

Piłkarki GKS Górnik Łęczna po zimowej przerwie wróciły do rywalizacji na krajowym podwórku. W ćwierćfinale Pucharu Polski „Górniczki” pokonały przed własną publicznością AZS UJ Kraków 2:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyły w samej końcówce spotkania Emilia Zdunek i Gabriela Grzywińska.

Piłkarki GKS Górnik Łęczna pokonały AZS UJ Kraków 2:1

Rywalizacja w Łęcznej rozpoczęła się od spokojnych ataków naszej drużyny, które jednak przez długi czas nie przekładały się na dobre okazję pod bramką rywalek z Krakowa. W 23 minucie po błędzie debiutującej w „Zielono-Czarnych” barwach Moniki Walaszek futbolówkę… Czytaj dalej

Górnik zajął 6 miejsce w konkursie „Klub Roku Tenis 10”

GKS Górnik Łęczna zajął 6 miejsce w ogólnopolskim konkursie „Klub Roku Tenis 10”. Nasz klub zgromadził łącznie 145 punktów (punkty przyznawane były m.in za start w turniejach zawodników z licencją Tenis 10, czy też za organizację turniejów przeznaczonych dla zawodników w wieku od 5 do 10 lat) co pozwoliło mu zająć 6 miejsce na 112 klubów uwzględnionych w zestawieniu.