Oficjalna strona

Newsy

Młodzi „Górnicy” w czołówce

W ostatni weekend na kortach GKS Górnik Łęczna odbył się turniej tenisa ziemnego skrzatów. Wśród Pań triumfowała Natalia Chylińska, wśród Panów najlepszy okazał się Filip Czyrek.

Tenis ziemny

 

Oprócz zwycięskiej Natalii Chylińskiej, na podium wśród Pań znalazły się jeszcze Iga Piotrowska i Katarzyna Kliber.  Wśród Panów triumfował Filip Czyrek, a kolejne miejsca zajęli Vincent Fletcher, Krzysztof Grzesiak, Mikołaj Banaszak i Stefan Zdunek – wszyscy trzej GKS Górnik Łęczna.

 

Holandia i Hiszpania rywalami Polski w Algarve Cup

Reprezentacja Polski po raz trzeci w historii weźmie udział w prestiżowym turnieju Algarve Cup, który na przełomie lutego i marca zostanie rozegrany w Portugalii. Dziś odbyło się losowanie, które wyłoniło rywali „Biało-Czerwonych” w fazie grupowej.

Polska

Trening „Biało-Czerwonych” przed meczem Polska – Hiszpania foto: Paula Duda / laczynaspilka.pl

 

Tegoroczna edycja Algarve Cup odbędzie się w dniach 27 lutego – 6 marca. W turnieju zagrają Polska, Portugalia, Dania, Szkocja, Kanada, Szwecja, Norwegia, Hiszpania, Holandia, Chiny, Islandia… Czytaj dalej

Kołobrzeg i Praga – Przed nami 6 tygodni intensywnej pracy

W poniedziałek 7 stycznia piłkarki GKS Górnik Łęczna rozpoczęły przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2018/2019. Mistrzynie Polski czeka 6 tygodni ciężkiej pracy, która ma zaowocować obroną wywalczonego w 2018 roku dubletu.

GKS Górnik Łęczna

 

Przygotowania do rundy wiosennej podopieczne Piotra Mazurkiewicza rozpoczęły w poniedziałek od treningu na sztucznym boisku. Mimo ujemnej temperatury mistrzynie Polski podeszły do pierwszego treningu w Nowym Roku z uśmiechami na twarzy. Teraz czeka je 6 tygodni ciężkiej pracy. Wszystko po to, aby optymalnie przygotować się do rundy rewanżowej,… Czytaj dalej

Warsztaty bramkarskie dla dziewcząt w Łęcznej

W niedzielę 13 stycznia na hali widowiskowo-sportowej GKS Górnik Łęczna odbędą się warsztaty bramkarskie, które poprowadzą bramkarki reprezentacji Polski Anna Palińska (GKS Górnik Łęczna) i Anna Szymańska (KKS Czarni Sosnowiec).

Anna Palińska GKS Górnik Łęczna

 

Zajęcia rozpoczną się o godzinie 11:00 i będą podzielone na dwie części. W pierwszej kolejności czołowe polskie bramkarki przeprowadzą trening, po którym odbędzie się panel dyskusyjny i część teoretyczna.

Naszym celem jest pokazanie jak ważnym elementem szkolenia jest indywidualny trening bramkarski. Dzięki indywidualnemu podejściu zwracamy uwagę na detale i… Czytaj dalej

Kiedy już nie gram, przeżywam każdy mecz jeszcze bardziej – Dominika Kwietniewska o życiu po zakończeniu kariery

Jako jedyna czynna piłkarka wystąpiła w każdym sezonie od momentu powołania sekcji piłkarstwa kobiecego GKS Górnik Łęczna, aż do zdobycia Mistrzostwa Polski. Wpisała się w karty historii Górnika dużymi zgłoskami. Teraz śledzi ciąg dalszy tej pięknej historii z wysokości trybun. Dominika Kwietniewska nie biega już na prawej obronie, szybko musiała się odnaleźć w nowej roli, jako mama i żona.

Dominika Kwietniewska GKS Górnik Łęczna

 

Jakub Witek: 16 lat w jednym klubie, wzloty, upadki, mistrzostwo Polski, a teraz mąż i syn, trudno jest… Czytaj dalej

Anna Sznyrowska – Górnik to wyjątkowy klub, przeżyłam tu wiele pięknych chwil

Pierwszy raz w zielono-czarnej koszulce GKS Górnik Łęczna wybiegła na murawę wiosną 2011 roku. Spędziła w klubie 7,5 roku. Jest jedną z dwóch zawodniczek, obok Dominiki Kwietniewskiej, które na boisku wywalczyły wszystkie 7 medali mistrzostw Polski.  Z 97 bramkami na koncie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych piłkarek Górnika w historii występów drużyny na poziomie Ekstraligi – Anna Sznyrowska Legenda Górnika!

 

Jakub Witek: Długo dojrzewała w Tobie decyzja o zakończeniu kariery?

Anna Sznyrowska: Już od dwóch, może… Czytaj dalej

Dobre wyniki młodych tenisistów Górnika

W ostatni weekend na hali widowiskowo-sportowej GKS Górnik Łęczna odbył się turniej Tenis 10 pod nazwą Łęczna CUP, w którym wzięło udział 20 zawodników z czego 16 to zawodnicy GKS Górnik.

GKS Górnik Łęczna Tenis 10

 

Tradycyjnie dobry występ zanotowali bracia Zdunek. Starszy Stefan był 2 w kat. zielonej gdzie po wyrównanym meczu uległ Filipowi Nadulskiemu, 3 miejsce zajął Mateusz Wójcik. Dodatkowo Stefan wygrał rywalizację w kategorii pomarańczowej, drugie miejsce zajął Adam Rozner, a trzecie Gustaw Zdunek. Gustaw zajął również 2 miejsce w kategorii… Czytaj dalej

Za nami Barbórkowy turniej o Puchar Prezesa Lubelski Węgiel Bogdanka S.A

Za nami bardzo udany turniej Barbórkowy o Puchar Prezesa Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. Tróje naszych zawodników zajęło miejsca na podium turniejowej rywalizacji.

Wśród Pań najlepsza okazała się zawodniczka GKS Górnik Łęczna Martyna Chołast. W kategorii +50 2 miejsce zajął Andrzej Jagiełło, a 3 był Bogusław Klimkiewicz.

Warto również wspomnieć, że Andrzej Semczuk profesor medycyny ordynator ginekologi na PSK 4 reprezentuje nasz klub zdobył tytuł Mistrza Polski w deblu na mistrzostwach rozegranych w Pabianicach

 

Remis na koniec 2018!

W spotkaniu 14 kolejki Ekstraligi piłkarki GKS Górnik Łęczna zremisowały przed własną publicznością z MKS Olimpia Szczecin 2:2. Były to pierwsze dwa punkty stracone przez mistrzynie Polski w obecnym sezonie.

 

Rywalizacja w Łęcznej dość niespodziewanie rozpoczęła się od wykreowania kilku groźnych okazji pod bramkowych przez drużynę przyjezdnych, która w 19 minucie gry wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową do bramki strzeżonej przez Klaudię Kowalską trafiła Amelia Bińkowska. W odpowiedzi do zdecydowanych ataków ruszyły „Górniczki”, jednak… Czytaj dalej

Udany turniej małych tenisistów

W ostatni weekend na hali GKS Górnik Łęczna został rozegrany turniej Łęczna CUP dla dziewcząt i chłopców w czterech kategoriach.

Tenis GKS Górnik Łęczna
W kategorii czerwonej do lat 8 wygrała zawodniczka GKS Górnik Łęczna Zuzanna Gdela, drugie miejsce zajęła Maria Hanczarek z Lublina, na kolejnych miejscach również uplasowały się „Górniczki” Emilia Zietek i Natalia Gruszecka. Wśród chłopców rywalizujących w kategorii czerwone wygrał Filip Czubara, a kolejne dwie lokaty przypadły zawodnikom naszego klubu, drugi był Gustaw Zdunek, a trzeci Filip Waleńciuk.

W kategorii… Czytaj dalej

 

 

 

 

Partnerzy:


 


Tabela
1. GKS Górnik Łęczna 14 40 
2. KKPK Medyk Konin 14  35
3.    KKS Czarni Sosnowiec 14 34
4. AZS PWSZ Wałbrzych 14 31
5. UKS SMS Łódź 14 21
6. AZS UJ Kraków 14 20
7. GKS Katowice 14 17
8. AZS PSW Biała Podlaska 14 13
9. MKS Olimpia Szczecin 14 13
10. AZS Wrocław 14 9
11. TS Mitech Żywiec 14 6
12. Polonia Poznań 14 1

Patroni medialni


leczna24_logo_niebieskie Tygodnik Wspólnota Łęczyńska został patronem medialnym GKS Górnik Łęczna