Po pierwsze domowe zwycięstwo!

Obie drużyny w tabeli mają tyle samo punktów. Już w sobotę o godz. 11:15 zmierzymy się na własnym boisku z GKS Katowice. Spotkanie będzie transmitowane na antenie TVP Sport.

Po pięciu kolejkach obecnego sezonu Ekstraligi zarówno nasz zespół, jak i katowicka GieKSa zgromadziły na swoim koncie siedem „oczek”, notując po dwa zwycięstwa, dwie porażki i jednym remisie. Mimo podobnych wyników to Górniczki są w tabeli wyżej, bowiem mają lepszy bilans bramkowy i zajmują w niej piątą lokatę. GKS Katowice natomiast jest aktualnie na siódmej pozycji.

– Spodziewam się bardzo zaciętego spotkania, ponieważ obie drużyny mają sporo do udowodnienia. Zarówno my, jak i zespół z Katowic gramy w kratkę i gubimy punkty, więc będzie to mecz charakterów – zaznacza nasza kapitan Natasza Górnicka. I dodaje: – GKS ma w swoich szeregach zawodniczki, które mogą namieszać na boisku. Jedną z nich jest Kinga Kozak, która potrafi być bardzo niebezpieczna w akcjach indywidualnych. Musimy o tym pamiętać w trakcie meczu.

Dla zielono-czarnych starcie z katowiczankami będzie przede wszystkim szansą na pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie. Jak podkreślał w rozmowie z naszym portalem szkoleniowiec Piotr Mazurkiewicz, w sobotniej potyczce kluczowe będzie utrzymanie radości z gry.

– Musimy zagrać dobre spotkanie i kontynuować to, co zaczęliśmy w Gdańsku. Czasami warto wrócić do piłkarskiej podstawówki, do prostych środków i uświadomić sobie, że nie trzeba tworzyć sytuacji pięknych, a po prostu takie, które doprowadzą do bramki – podkreślił Piotr Mazurkiewicz.

Początek sobotniego meczu zaplanowano na godz. 11:15. Spotkanie, rozgrywane na naszym stadionie przy al. Jana Pawła II 13, odbędzie się z udziałem publiczności, która będzie musiała jednak stosować się do zaleceń sanitarnych. Transmisję z meczu przeprowadzi także kanał TVP Sport.

 

Fot. Anna Langowska

Najbliższy mecz Ekstraliga

Najbliższy mecz CLJ

Kalendarz wydarzeń

(godz. 14:00 ) GKS Górnik Łęczna - Sportis KKP Bydgoszcz

(godz. 00:00 ) TS ROW Rybnik - GKS Górnik Łęczna

(godz. 12:00 ) GKS Górnik Łęczna - Olimpia Szczecin

(godz. 12:00 ) TME UKS SMS Łódź - GKS Górnik Łęczna

(godz. 12:30 ) GKS Górnik Łęczna - LKS Rolnik B. Głogówek

Ekstraliga
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 KKS Czarni Sosnowiec 6 18
2 TME UKS SMS Łódź 6 18
3 KKPK Medyk Konin 6 13
4 Śląsk Wrocław 6 13
5 GKS Górnik Łęczna` 6 10
6 GKS Katowice 6 7
7 Sportis KKP Bydgoszcz 6 7
8 AZS UJ Kraków 6 7
9 AP Lotos Gdańsk 6 4
10 Olimpia Szczecin 6 3
11 LKS Rolnik B. Głogówek 6 2
12 TS ROW Rybnik 6 1
CLJ
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 UKS SMS Łódź 2 6
2 1 KS Ślęza Wrocław 2 6
3 CWKS Resovia Rzeszów 2 6
4 GKS Górnik Łęczna 2 4
5 SWD Wodzisław Śląski 2 4
6 Bronowianka Kraków 2 3
7 UKS 3 Staszówka Jelna 2 0
8 KKS Zabrze 2 0
9 TS ROW Rybnik 2 0
10 KS Unia Opole 2 0