Alexxis Lipsey nową napastniczką zielono-czarnych!

Nową piłkarką Górnika została Alexxis Lipsey, która do Łęcznej przenosi się z łotewskiego Ryga FC.

27-letnia Amerykanka występuje na pozycji napastniczki, a także skrzydłowej. Swoją piłkarską drogę rozpoczynała w Stanach Zjednoczonych, gdzie grała w lidze uniwersyteckiej. W 2023 roku rozpoczęła międzynarodowy etap kariery, dołączając do izraelskiego zespołu ASA Tel Aviv. Następnie reprezentowała barwy kostarykańskiego Deportivo Saprissa oraz tureckiego Amedsporu.

W sezonie 2025 miała ogromny wkład w zdobycie mistrzostwa Łotwy przez zespół z Rygi, imponując skutecznością i zdobywając aż 60 bramek.

Witamy Lexxe w zielono-czarnych barwach i życzymy powodzenia oraz wielu udanych występów!

Najbliższy mecz Ekstraliga

Ekstraliga
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 Czarni Sosnowiec 22 56
2 Pogoń Szczecin 22 51
3 GKS Katowice 22 48
4 GKS Górnik Łęczna 22 47
5 GROT SMS Łódź 22 29
6 Rekord Bielsko-Biała 22 28
7 Śląsk Wrocław 22 26
8 Lech Poznań UAM 22 26
9 KS Uniwersytet Jagielloński 22 24
10 AP ORLEN Gdańsk 22 23
11 Energa Stomilanki Olsztyn 22 11
12 Pogoń Dekpol Tczew 22 7