Nową piłkarką Górnika została Alexxis Lipsey, która do Łęcznej przenosi się z łotewskiego Ryga FC.
27-letnia Amerykanka występuje na pozycji napastniczki, a także skrzydłowej. Swoją piłkarską drogę rozpoczynała w Stanach Zjednoczonych, gdzie grała w lidze uniwersyteckiej. W 2023 roku rozpoczęła międzynarodowy etap kariery, dołączając do izraelskiego zespołu ASA Tel Aviv. Następnie reprezentowała barwy kostarykańskiego Deportivo Saprissa oraz tureckiego Amedsporu.
W sezonie 2025 miała ogromny wkład w zdobycie mistrzostwa Łotwy przez zespół z Rygi, imponując skutecznością i zdobywając aż 60 bramek.
Witamy Lexxe w zielono-czarnych barwach i życzymy powodzenia oraz wielu udanych występów!