KARUZELA TRANSFEROWA – CZAS START

Ofensywa transferowa Górnika Łęczna! Kontrakty z klubem podpisało pięć nowych zawodniczek.

Górnik Łęczna rozpoczyna ofensywę transferową. Tylko w sobotę kontrakty z ekipą mistrzyń Polski podpisało pięć nowych zawodniczek: Roksana Ratajczyk, Dominika Dereń, Marcjanna Zawadzka, Oliwia Rapacka i Julita Głąb. Wszystkie związały się z zielono-czarnymi dwuletnimi kontraktami.
Pierwsza z piłkarek, 21-letnia napastniczka i czterokrotna reprezentantka Polski, Roksana Ratajczyk, do Łęcznej przenosi się z ósmej drużyny minionego sezonu Ekstraligi, Olimpii Szczecin, której była kapitanem. W 11 meczach ostatniej kampanii Ratajczyk zdobyła dla swojego zespołu łącznie sześć bramek.
– Bardzo się cieszę z podpisania kontraktu z zespołem mistrza Polski. Długo czekałam na zmianę klubu i myślę, że robię duży krok naprzód. Wierzę, że w Górniku rozwinę się jako piłkarka. Zamierzam walczyć o pierwszy skład i pomóc drużynie w zdobyciu kolejnego mistrzostwa, a także awansie do Ligi Mistrzyń – mówi Roksana Ratajczyk.

Kolejne cztery zawodniczki, które w sobotę podpisały kontrakty z ekipą z Łęcznej to pomocniczka i mistrzyni Europy do lat 17 z 2013 roku, Dominika Dereń, obrończyni Marcjanna Zawadzka, napastniczka Oliwia Rapacka oraz skrzydłowa Julita Głąb. Wszystkie na Lubelszczyznę przeniosą się z AZS PWSZ Wałbrzych, a więc zespołu, który, mimo pewnego utrzymania, przed startem nowego sezonu prawdopodobnie wycofa się z rozgrywek Ekstraligi.- Oferta z Górnika sprawiła mi wiele radości, tym bardziej że nie wróciłam jeszcze do pełni formy po kontuzji. Mam nadzieję, że szybko zaaklimatyzuję się w nowej drużynie, a na boisku pokażę, na co mnie stać. Wierzę, że w kolejnym sezonie wspólnie odniesiemy wiele sukcesów – zaznacza Dominika Dereń.- Jestem bardzo zadowolony z tych transferów. Każdy, kto obserwuje polską ligę, wie, jakie te zawodniczki mają umiejętności i jestem przekonany, że podniosą poziom sportowy Górnika Łęczna. Mam nadzieję, że dzięki możliwości gry w zespole mistrza Polski jeszcze bardziej rozwiną swój talent – komentuje zaś szkoleniowiec zielono-czarnych Piotr Mazurkiewicz.

Oprócz zakontraktowanych dziś zawodniczek, w najbliższych dniach do Górnika powinna dołączyć także reprezentantka Polski do lat 17 i jedna z najzdolniejszych zawodniczek młodego pokolenia, Natalia Wróbel, która do Łęcznej przeniesie się z AZS UJ Kraków.

Dodatkowo swoje kontrakty z Górnikiem przedłużyły już kluczowe w ostatnich sezonach piłkarki, czyli stoperka i kapitan zespołu Natasza Górnicka, bramkarka Anna Palińska, obrończynie Agata Guściora i Kinga Niedbała, a także pomocniczka Klaudia Lefeld. Na ostatniej prostej jest też przedłużenie kontraktu z Patricią Hmirovą, która do GKS przeniosła się przed rokiem z Czarnych Sosnowiec. W klubie pozostanie też królowa strzelczyń Ekstraligi, Ewelina Kamczyk.

Jeśli natomiast chodzi o ubytki, to wiadomo, że w kolejnym sezonie w zielono-czarnych barwach nie zobaczymy już Sylwii Matysik. Popularna “Matys” podpisała bowiem kontrakt z klubem niemieckiej Frauen Bundesligi, Bayerem 04 Leverkusen. Do francuskiego FC Fleury 91 ma się zaś przenieść inny filar ofensywy łęcznianek, czyli Dominika Grabowska.

źródło : https://kurierlubelski.pl

Najbliższy mecz Ekstraliga

Kalendarz wydarzeń

(godz. 13:00 ) GKS GÓRNIK ŁĘCZNA - Śląsk Wrocław

(godz. 17:00 ) Akademia Piłkarska LG Gdańsk - GKS Górnik Łęczna

(godz. 11:15 ) GKS Górnik Łęczna - GKS Katowice

(godz. 11:00 ) Medyk Konin - GKS Górnik Łęczna

(godz. 14:00 ) GKS Górnik Łęczna - Sportis KKP Bydgoszcz

(godz. 00:00 ) TS ROW Rybnik - GKS Górnik Łęczna

(godz. 11:00 ) GKS Górnik Łęczna - Olimpia Szczecin

(godz. 12:00 ) TME UKS SMS Łódź - GKS Górnik Łęczna

(godz. 17:30 ) 2. runda kwalifikacji UWCL: GKS Górnik Łęczna - Apollon Ladies FC

(godz. 16:00 ) 1/32 finału Pucharu Polski: SWD Wodzisław Śląski - GKS Górnik Łęczna

(godz. 18:00 ) UWCL: GKS Górnik Łęczna - ZNK Split

(godz. 17:00 ) 1/16 finału UWCL: GKS Górnik Łęczna - Paris Saint-Germain

(godz. 13:00 ) 1/16 Pucharu Polski: KS Unia Opole - GKS Górnik Łęczna

(godz. 14:30 ) Rewanż 1/16 finału UWCL: Paris Saint-Germain - GKS Górnik Łęczna

Ekstraliga
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 KKS Czarni Sosnowiec 11 31
2 TME UKS SMS Łódź 11 28
3 KKPK Medyk Konin 11 23
4 Śląsk Wrocław 11 22
5 GKS Górnik Łęczna` 11 21
6 GKS Katowice 11 16
7 AZS UJ Kraków 11 16
8 Sportis KKP Bydgoszcz 11 12
9 Olimpia Szczecin 11 8
10 AP Lotos Gdańsk 11 7
11 LKS Rolnik B. Głogówek 11 2
12 TS ROW Rybnik 11 1
CLJ
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 GKS Górnik Łęczna 9 25
2 UKS SMS Łódź 9 21
3 KS SWD Wodzisław Śląski 8 17
4 CWKS Resovia Rzeszów 9 16
5 Bronowianka Kraków 9 15
6 1 KS Ślęza Wrocław 8 15
7 UKS 3 Staszkówka Jelna 9 12
8 TS ROW Rybnik 9 4
9 KS Unia Opole 9 4
10 KKS Zabrze 9 0