Ostatnia przeprawa przed przerwą

To będzie piąty, a zarazem ostatni przed przerwą reprezentacyjną, mecz w nowym sezonie. W sobotę naszym ekstraligowym rywalem będzie Śląsk Wrocław.

Przed tygodniem zielono-czarne rozprawiły się z Olimpią Szczecin, pokonując ją 4:1. Nasze najbliższe rywalki mocno postawiły się natomiast Czarnym Sosnowiec, ale mimo walki uległy mistrzyniom kraju z poprzedniego sezonu 0:2. Co za tym idzie, sobotnia przeprawa będzie starciem wicelidera z ósmą aktualnie ekipą ligowego zestawienia.

– Śląsk Wrocław przed startem sezonu na pewno zgłaszał aspiracje do gry o najwyższe cele. Początek wrocławianki mają co prawda dosyć trudny, zarówno pod względem rywali, z jakimi się mierzą, jak i pod kątem punktowym, ale nie zmienia to faktu, że nie będzie to dla nas łatwe starcie. To drużyna, która stwarza sporo sytuacji bramkowych, ale ma swoje deficyty, które przeanalizowaliśmy. Będziemy chcieli to wykorzystać – opisuje trener Robert Makarewicz.

– To, młody, waleczny i dobrze ułożony taktycznie przeciwnik. Znam bardzo dużo zawodniczek Śląska, bo spotykamy się na zgrupowaniach reprezentacji. Spodziewam się zaciętego spotkania, ale wierzę, że udowodnimy swoją jakość i będziemy walczyć o każdy metr boiska. Z każdym treningiem i meczem czujemy się jako drużyna coraz lepiej, coraz lepiej się rozumiemy i chcemy to pokazać – dodaje natomiast nasza pomocniczka, Weronika Kaczor, która w meczu z Olimpią Szczecin zanotowała asystę przy golu Marcjanny Zawadzkiej.

Co ważne, w starciu ze Śląskiem prawdopodobnie nie będzie mogła wystąpić Jolanta Siwińska, która doznała urazu w spotkaniu trzeciej kolejki Ekstraligi z AZS UJ Kraków.

Pierwszy gwizdek w meczu z ekipą z Wrocławia zaplanowano na godz. 12:25. Spotkanie będzie można oglądać na żywo nie tylko z wysokości trybun stadionu w Łęcznej, ale i na antenie oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport, a także na stronie sport.tvp.pl.

Najbliższy mecz Ekstraliga

Kalendarz wydarzeń

(godz. 12:00 ) GKS Górnik Łęczna - TME SMS Łódź

(godz. 11:15 ) KKPK Medyk POLOMarket Konin - GKS Górnik Łęczna

(godz. 12:00 ) GKS Górnik Łęczna - Rekord Bielsko-Biała

Ekstraliga
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 TME UKS SMS Łódź 6 16
2 GKS Górnik Łęczna 6 15
3 KKS Czarni Sosnowiec 5 13
4 Medyk POLOMarket Konin 6 12
5 GKS Katowice 6 12
6 Sportis KKP Bydgoszcz 6 9
7 AP LOTOS Gdańsk 6 6
8 Śląsk Wrocław 6 6
9 Tarnovia Tarnów 6 6
10 AZS UJ Kraków 5 6
11 BTS Rekord Bielsko-Biała 6 3
12 Olimpia Szczecin 6 0
CLJ
Lp. Nazwa Mecze Punkty
1 GKS Górnik Łęczna 2 6
2 CWKS Resovia Rzeszów 2 6
3 UKS SMS Łódź 2 4
4 KS SWD Wodzisław Śląski 2 4
5 BTS Rekord Bielsko-Biała 2 3
6 Football Wizards 2 3
7 1 KS Ślęza Wrocław 2 3
8 KS Unia Opole 2 0
9 UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna 2 0
10 Bronowianka Kraków 2 0